IMG

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Sdělení ze Správy letiště Pardubice

Sdělení ze Správy letiště PardubiceVážení spoluobčané, 

z důvodu oprav na záchytném lanovém systému letiště Čáslav bude od poloviny ledna do konce měsíce ledna probíhat výluka leteckého provozu. Část techniky a personálu bude přesunuta na záložní letiště v Pardubicích. Přelet letecké techniky je plánován na 12. ledna 2023. Ještě téhož dne dojde také k zaujetí nepřetržité hotovosti v rámci aliančního systému NATINAMDS (NATO Integrated Air and Missile Defence System) dvojicí pilotů a letounů JAS-39 Gripen. Pro plnění leteckého výcviku a pro zabezpečení nepřetržité hotovosti bude na pardubické letiště přemístěna část letounů JAS-39 Gripen a L-159 ALCA.
Na základě dohovoru velitele 21. základny taktického letectva Čáslav plukovníka gšt. Jaroslava Tomani, velitele Správy letiště Pardubice podplukovníka gšt. Radoslava Matuly a ředitele Centra leteckého výcviku Jaroslava Špačka bude čáslavská základna organizovat letecký výcvik pouze v pracovní dny v čase 09.00 – 16.00 hodin, v pátek pak v čase 09.00 - 14.00 hod. V rámci letů hotovostního systému budou realizovány 1-3 cvičné lety denně.
Na letounech JAS-39 Gripen a L-159, které zůstanou dislokovány na čáslavské základně, bude provedena pravidelná technická údržba.
Přesun techniky a personálu zpět na mateřskou základnu je plánován na den 30. ledna 2023.