Úvod > Obec > Aktuality > Jednání s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým

Jednání s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým

Barchov připravuje revitalizaci Podolského potoka

(12.4.2023)

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostkou obce Barchov Ivetou Krebsovou o připravovaných projektech, které zahrnují kultivaci a revitalizaci okolí Podolského potoka, ale také vybudování veřejného osvětlení pro spojení nové zástavby s centrem obce. Řeč byla také o možnostech podpory z krajských dotačních programů či o problematice kapacit školek v okolí.

„Barchovem prochází Podolský potok, který se za obcí Srnojedy vlévá do Labe. Jedná se o jeden z vodních toků, na který se v poslední době upíná naše pozornost, jelikož v roce 2020 způsobil velké škody v rámci povodní především v oblasti Heřmanova Městce, ale problémy způsobil právě také v Barchově. Proto i ve spolupráci s naším Institutem environmentálních výzkumů a aplikací chceme podporovat protipovodňová opatření, která zmírní a pokud možno zabrání rizikům povodní,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Jeden z takových projektů nyní Barchov připravuje a my jsme připraveni z našeho rozpočtu pomoci s vypracováním projektové dokumentace. Součástí projektu jsou nejen protipovodňová opatření, ale také zkulturnění prostoru bývalého koupaliště, kde by měla vzniknout vodní tůň, rekreační a odpočinková zóna pro občany, ale i například cykloturisty,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Ten se starostkou Ivetou Krebsovou řešil také krajské dotační programy včetně Programu obnovy venkova. „Vzhledem k další výstavbě rodinných domů chceme vybudovat veřejné osvětlení a mobiliář, který propojí novou lokalitu Zelené návrší a starší zástavbu naší obce. Proto jsme zažádali o dotaci 100 tisíc korun z krajského Programu obnovy venkova,“ řekla starosta Barchova Iveta Krebsová. O přidělení dotace budou rozhodovat krajští zastupitelé na svém nejbližším jednání 18. dubna.

Pardubický kraj - Aktuality (pardubickykraj.cz)