image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
Ohlédnutí za rozsvěcením vánočního stromečku
2 3 4 5
Pozvánka na Mikulášskou oslavu
6 7 8
9 10 11 12
Tradiční vánoční koncert
13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1
Ceny vodného a stočného na rok 2020
2
Ceny vodného a stočného na rok 2020
3
Ceny vodného a stočného na rok 2020
4
Ceny vodného a stočného na rok 2020
5
Ceny vodného a stočného na rok 2020
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pár slov starostky obce

Pár slov starostky obceVážení spoluobčané,

zima klepe na dveře a pomalu se blíží konec roku, dovolte mi krátké ohlédnutí za letošním rokem. 

Od března - června byla realizována jedna z největších investičních akcí, rekonstrukce obecní komunikace k lesu. Rekonstrukce byla částečně financována z dotačního titulu Ministerstva pro místní rozvoj. Z dotačního titulu Program obnovy venkova Pardubického kraje jsme vyměnili okna na budově Obecního úřadu a z dotačního titulu Místní akční skupiny Železnohorský region, vysázeli pár stromů podél potoka Podolky. Na dětské hřiště byly pořízeny dva nové fitness prvky.

Naše obec po celý rok kulturně žila, za což jsem velmi ráda. Po dlouhé době se konalo Vítání občánků, v únoru tradiční ples, v dubnu tradiční Pálení čarodějnic. Konec prázdnin jsme zakončili Posvícením, na které z dalekého Zakarpatí dorazila i naše partnerská obec. Podzim jsme přivítali "Přivítáním podzimu" a v prosinci jsme rozsvítili vánoční stromeček. Mé velké poděkování patří všem našim šikovným dětem, které měly chuť a odvahu a nacvičily se mnou a s Anežkou Haldovou taneční vystoupení na Posvícení a hudební vystoupení na rozsvěcení stromečku. Byly to krásné chvíle, naše společné zkoušky a věřím, že určitě nebyly poslední... 

Koncem listopadu naše obec získala ocenění Grácií - Základní a Praktické školy Svítání. Ocenění jsme získali za finanční podporu. Mé velké poděkování patří všem, kteří přispěli svými výrobky na obecní jarmark, jehož výtěžek byl věnován právě škole Svítání. 

Za pár dní oslavíme Mikuláše naší tradiční Mikulášskou oslavou, na kterou se nesmírně těším. Letošní Mikulášská oslava se koná pod záštitou prvního náměstka hejtmana pana Romana Línka a za finanční podpory Pardubického kraje, kterým velmi děkuji za schválení mé žádosti o finanční příspěvek. 

Přeji Vám klidný adventní čas 

S přáním hezkých dní 

Iveta Krebsová
starostka obce