Pozvánka do kina

Úvod > Obec > Aktuality > Národní projekt OUTPLACEMENT - pomoc propouštěným zaměstnancům a zaměstnavatelům

Vážení spoluobčané,

rádi bychom Vás touto cestou informovali o národním projektu přímého přidělení OUTPLACEMENT, který je zaměřen nejen na pomoc propouštěným zaměstnancům, ale i zaměstnavatelům.

I přes zatím poměrně příznivý vývoj nezaměstnanosti v ČR dochází k mírnému růstu počtu nezaměstnaných v evidencích, vedených kontaktními pracovišti Úřadu práce ČR. Nejde o masivní hromadná propouštění, ale o určitou redukci v některých odvětvích, která jsou zasažena dopady pandemie ve zvýšené míře. Dále o přirozenou fluktuaci a také o termínované pracovní kontrakty. Pro všechny zaměstnavatele i zaměstnance, kterých se skončení pracovních poměrů týká, nabízíme spolupráci a služby, a to ihned poté, kdy dojde k zahájení procesu skončení pracovního poměru. Nabízíme aktivní spolupráci s propouštěnými nebo končícími zaměstnanci ještě v době jejich zaměstnání, kdy je vhodné využít jejich motivaci řešit ztrátu zaměstnání co nejrychleji.

Bližší informace o projektu naleznete na: https://www.uradprace.cz/web/cz/outplacement-out- . Kontaktními osobami pro okres Pardubice jsou:

Mgr. Alena Kuldová, vedoucí oddělení poradenství a dalšího vzdělávání, tel: 950 144 458, e-mail: alena.kuldova@uradprace.cz – pro propouštěné zaměstnance

Ing. Rita Kopová, vedoucí oddělení trhu práce, tel: 950 144 325, e-mail: rita.kopova@uradprace.cz – pro zaměstnavatele

Mezi hlavní služby projektu patří zejména, pomoc při hledání nového zaměstnání, poradenství v oblasti orientace na trhu práce, rekvalifikační kurzy nebo vzdělávací aktivity.