IMG

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace starostky obce - co se děje v naší obci?

Informace starostky obce - co se děje v naší obci?Vážení a milí spoluobčané, 

dovoluji si vás touto cestou opětovně informovat o dění v naší obci. 

Obec požádala dotčené orgány o souhlas s umístěním radarových měřičů na začátek obce ze směru od Bezděkova a Starého Mateřova. Žádost byla vyřízena kladně a do konce letošního roku budou oba radarové měřiče instalovány. 

Směrem na obec Jezbořice, u obecního topolu, byla instalována nová lavička, kterou můžete využívat k odpočinku při svých procházkách. Druhou lavičku pak naleznete u odbočky směrem k čistírně odpadních vod.

Obec získala od společnosti ČEZ, a.s. finanční grant ve výši 20 000 Kč na obecní akci „Rozsvícení vánočního stromečku“. Rozsvícení vánočního stromečku se uskuteční v neděli 3. 12. 2023 od 16:30 hod. v obecním parku před bývalým hostincem. Po rozsvícení stromečku bude následovat Mikulášská oslava. Těšit se můžete také na ohnivou show. 

V lokalitě na Zeleném navrší začala revitalizace veřejného prostranství. Kolem již zabudovaných laviček vzniknou pochozí cestičky, které plynule naváží na novou cestu pro pěší. Poté bude prostor doplněn mobiliářem a pevně věříme, že vznikne další pěkné místo v naší obci pro společné setkávání. 

Přeji vám pěkné podzimní dny 

Iveta Krebsová