Aktuality


Pozvánka do kina

Datum konání: 23. 9. 2017

Po strništi bos

Datum konání: 23. 9. 2017 začátek od 17:30, délka 111 minut

Místo konání: Kino Mír, Náměstí Míru 177, 53803 Heřmanův Městec

Typ akce: kino-film

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 111 minut

Plné vstupné: 120 Kč

Zdroj: Kino Heřmanův Městec

Mládeži přístupný.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným.Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.

https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/prehled/Pozvánka - S vorvaněm do Bulharska

Datum konání: 22. 9. 2017

ohumil Klepl - S vorvaněm do Bulharska

Datum konání: 22. 9. 2017 začátek od 19:00, délka 90 minut

Místo konání: Sokolovna, Jiráskova 533, 53803 Heřmanův Městec

Typ akce: divadlo

Organizátor: SPOKUL HM, p.o.

Doba trvání: 90 minut

Plné vstupné: 180 Kč

Poznámka: Předprodej v pokladně kina, TIC Heřmanův Městec a on-line. http://www.spokul.cz/radnice/formulare/

Zdroj: SPOKUL HM, p.o.

V pátek 22. září vás zveme do sokolovny na zábavný pořad se známých českým hercem Bohumilem Kleplem. Oblíbený herec a komik vypráví zábavné historky o svých filmových a divadelních rolích i o své rodině. Vzpomíná na natáčení filmů Doktor od Jezera hrochů a Účastníci zájezdu, kde nebyla nouze o humorné situace. Jako výborný imitátor se projevuje při líčení příhod s hereckými kolegy.Chovatelská a zahrádkářská výstava SVINČANY 2017

Datum konání: 23. 9. 2017 - 24. 9. 2017

Září je pravidelný termín pro pořádání chovatelských a zahrádkářských výstav, které mají           ve Svinčanech velkou tradici. Ta letošní je v pořadí 36. a uskuteční se 23. - 24. září 2017.

Výstava bude v sobotu otevřena od 8 do 17 hod. a v neděli od 8 do 15 hod.

Pro milovníky chovatelství se připravuje okresní soutěžní výstava králíků s expozicí zvířat mladých chovatelů. Dále výstava drůbeže, holubů, okrasného ptactva a akvarijních ryb. Připraven je také prodej chovných zvířat, chovatelských potřeb a vitamínových doplňků. K vidění bude ukázka výroby chovatelských zařízení. Pro milovníky květin a zahrady je připravena výstava ovoce, zeleniny, květin, kaktusů, sukulentů, bonsají, zahrádkářských potřeb, dekoračních prvků do zahrady, zahradní a lesní techniky, včelařská expozice a ukázka starého zemědělského nářadí. Zakoupit si můžete také vše pro pěstování jedlých a léčivých hub a další sortiment. Připravena bude i přehlídka ze sklizně zemědělských plodin. Na výstavě svoji prezentaci budou mít také žáci ZŠ Choltice. Po celý průběh výstavy je zajištěno parkoviště, občerstvení a stánkový prodej, včetně prodeje regionálních produktů. Výstava je obohacena o živou hudbu, vystoupení mažoretek, folklorních souborů, soutěže pro děti a  projížďka na koních. Výstava bude zakončena v neděli odpoledne za zvuku mysliveckých trubačů slavnostním vyhodnocením výstavy s předáním čestných cen a pohárů pro nejlepší vystavovatele.

http://www.svincany.cz/index.php?id=255328&action=detail&oid=2340437&nid=2229Září v Železnohorském regionu

Datum konání: 1. 9. 2017 - 30. 9. 2017

Září se ohlašuje začátkem nového školního roku. Venku je ještě nádherné počasí a můžete navštívit spoustu akcí „babího léta“. Z bohatého kulturního kalendáře měsíce září jsme pro Vás vybrali několik typů, které si nenechte ujít.  Jaké další akce se konají ve Vaší blízkosti se dozvíte na webových stránkách MAS Železnohorský region. www.zeleznohorsky-region.cz 

CHOLTICKÝ ZÁMEK V ZÁŘÍ

Zámek Choltice láká téměř každou zářijovou sobotu k návštěvě. Hned druhou sobotu 9. září navštivte benefiční festival pro Centrum paraple s názvem CHOLTICKÝ DEŠTNÍK. Připraveny jsou koncerty, divadlo, soutěže. O dalším víkendu 16. září si užijte ochutnávku nejen burčáku a vína se živou hudbou k poslechu i tanci na BURČÁKOVÝCH SLAVNOSTECH. Ve sváteční čtvrtek 28. září přijďte na staročeský jarmark s připomenutím historie Choltic, prohlédněte si zámek a seznamte se s nabídkou regionálních pěstitelů a výrobců na CHOLTICKÝCH PODZIMNÍCH SLAVNOSTECH ANEB NÁVRAT KE KOŘENŮM.

SVOJŠICKÝ PODZIM 2017

Druhou zářijovou sobotu se ve Svojšicích u Přelouče uskuteční XVII. ročník přehlídky trampských a country skupin SVOJŠICKÝ PODZIM. V kulturním areálu ve Svojšicích u Přelouče je již dlouholetá tradice trempských a folkových festivalů, na kterou SVOJŠICKÝ PODZIM navázal. 9. září od 13. hodin tak v příjemném prostředí přírodního amfi teátru zahájíme další ročník SVOJŠICKÉHO PODZIMU. Hostem letošního festivalu bude legendární skupina SCARABEUS, která v loňském roce oslavila neskutečné 50. výročí a která spolu se skupinou Hoboes patřila k průkopníkům moderní trampské písně. Závěr večera pak patří již tradičně country bálu, na kterém zahraje skupina DOBRÁ PÁRA. Festival je pořádán za podpory obce Svojšice a Pardubického kraje. V areálu je občerstvení a možnost stanování. Info o festivalu: www. svojsickypodzim.countrycolaps.cz


CHOVATELSKÁ VÝSTAVA A BABÍ LÉTO

23.–24. září proběhne už XXXVI. ročník PRODEJNÍ ZAHRÁDKÁŘSKÉ A CHOVATELSKÉ VÝSTAVY SVINČANY 2017. Tato akce má v místě konání opravdu dlouhou tradici. Chovatelská výstava proběhne v chovatelském areálu a zahrádkářská v Zahradnictví Kubelka. Výstava je doprovázena po oba dva dny bohatým, zajímavým kulturním programem. Více na webu obce Svinčany.

22.–23. září Vás zveme na další akci s dlouholetou tradicí a to na XXII. ročník prodejní výstavy výrobků a výpěstků podnikatelů „BABÍ LÉTO NA ŽELEZNÝCH HORÁCH“ v Autokempu Konopáč u Heřmanova Městce. Návštěvou a nákupem na těchto dvou akcích si můžete obohatit svůj jídelníček z místní produkce. Krásné „babí léto“ Vám přeje tým MAS Železnohorský region.Úprava zeleně v obecním parku

Datum konání: 21. 8. 2017 - 30. 9. 2017

Vážení spoluobčané,

v měsíci září bude probíhat úprava zeleně v  obecním parku, která bude spolufinancována z dotace určené na výsadbu a úpravu zeleně, ze Svazku obcí.
Úpravu bude realizovat Zahradní architektura Pardubice.

 Výročí 2017

                    Image result for obrázky růže

                                      Hodně štěstí, pohody a zdraví, 

                                 všechno dobré, co jen přát se může.

                                     Ať je každý den života krásný

                                                    přeje všem 

                                             Zastupitelstvo obce 

                                        

                 V letošním roce slaví životní jubileum naši spoluobčané: 

                  60. výročí   pan   Miloš Zamazal

                                     paní   Drahoslava Dvořáková

                 65. výročí    pan  Miroslav Geisler

                                     paní  Zdena Beranová

                                     pan  Stanislav Vondrák         

                70. výročí     paní Anna Farkašová

                                     paní Věra Čermáková

                                     pan  František Pindora

                75 . výročí    pan Josef Kašík

                80. výročí     paní Jana Kuriplachová

                85. výročí     pan Ján Kuriplach

                     

 

 

 

 

 

 
Napište nám19. 9. Zita

Zítra: Oleg

 

 

 

 

 

 

 

Jak často navštěvujete naše stránky?
a) Téměř každý den
  
 2467
b) Jednou týdně
  
 2067
c) Měsíčně
  
 2098
d) Nepravidelně
  
 2123

Návštěvnost stránek

094402