Svoz a třídění komunálního odpadu

Rozpis svozu bioodpadu na rok 2018.

Svoz Bioodpadu v letošním roce bude zahájen dne 16. 3. – 18. 3. 2018. Kontejnery budou přistaveny za dětským hřištěm.

Kontejnery budou v liché týdny střídavě přistavovány u hasičské zbrojnice a za dětským hřištěm.

•  16. – 18. 3.  za dětským hřištěm
  •  30. 3. –   1. 4.  u hasičské zbrojnice
  •  13. – 15.4.   za dětským hřištěm
  •  27. – 29. 4.  u hasičské zbrojnice
  •  11. – 13. 5.  za dětským hřištěm
  •  25. – 27. 5.  u hasičské zbrojnice
  •    8. – 10.6.   za dětským hřištěm
  •  22. – 24. 6.  u hasičské zbrojnice
  •     6. - 8. 7.     za dětským hřištěm
  •  20. - 22. 7.   u hasičské zbrojnice
  •    3. - 5. 8.     za dětským hřištěm
  • 17. - 19. 8.    u hasičské zbrojnice
  • 31. 8.- 2. 9.   za dětským hřištěm
  • 14. - 16. 9.    u hasičské zbrojnice
  • 28. - 30. 9.    za dětským hřištěm
  • 12. - 14. 10.  u hasičské zbrojnice
  • 26. - 28. 10.  za dětským hřištěm
  • 9. -  11. 11.   u hasičské zbrojnice
  • 17. - 18. 11   za dětským hřištěm

Sběr a svoz biologického odpadu je zajišťován zpravidla v období od konce března do poloviny října. Začátek a konec svozu je zveřejněn a pravidelně aktualizován na obecní vývěsce a webových stránkách obce. Likvidaci tohoto odpadu zajišťuje specializovaná firma.

Sběr a svoz nebezpečných složek komunálního odpadu a Sběr a svoz objemného odpadu je zajišťován minimálně dvakrát ročně jejich odebíráním na předem určeném místě. Informace o sběru jsou zveřejňovány na vývěsce obce a webových stránkách obce.Likvidaci tohoto odpadu zajišťuje specializovaná firma.

Základní informace pro správné třídění odpadu

Žlutý kontejner na plasty

ANO
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

NE
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky

Modrý kontejner na papír

ANO
Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly , cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování samy oddělí.

NE
Do modrého kontejneru nepatří uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice

Zelený kontejner na sklo

ANO
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné.

NE
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla.  Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Kontejner označený oranžovou nálepkou na nápojový karton

ANO
Kontejner na nápojové kartony nemusí být nutně celý oranžový, důležité je opět označení sbírané komodity oranžovou nálepkou na kontejneru. Pokud najdete oranžovou nálepku pak sem patří krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků, které je potřeba před vhozením do kontejneru řádně sešlápnout.

NE
Nepatří sem „měkké" sáčky, například od kávy a různých potravin v prášku. Neodhazujte sem ani nápojové kartony silně znečištěné zbytky potravin.

13. 11. Tibor

Zítra: Sáva