Úvod > Obec > Aktuality > Chovatelská a zahrádkářská výstava SVINČANY 2017

Chovatelská a zahrádkářská výstava SVINČANY 2017

23.9.2017
24.9.2017

Září je pravidelný termín pro pořádání chovatelských a zahrádkářských výstav, které mají           ve Svinčanech velkou tradici. Ta letošní je v pořadí 36. a uskuteční se 23. - 24. září 2017.

Výstava bude v sobotu otevřena od 8 do 17 hod. a v neděli od 8 do 15 hod.

Pro milovníky chovatelství se připravuje okresní soutěžní výstava králíků s expozicí zvířat mladých chovatelů. Dále výstava drůbeže, holubů, okrasného ptactva a akvarijních ryb. Připraven je také prodej chovných zvířat, chovatelských potřeb a vitamínových doplňků. K vidění bude ukázka výroby chovatelských zařízení. Pro milovníky květin a zahrady je připravena výstava ovoce, zeleniny, květin, kaktusů, sukulentů, bonsají, zahrádkářských potřeb, dekoračních prvků do zahrady, zahradní a lesní techniky, včelařská expozice a ukázka starého zemědělského nářadí. Zakoupit si můžete také vše pro pěstování jedlých a léčivých hub a další sortiment. Připravena bude i přehlídka ze sklizně zemědělských plodin. Na výstavě svoji prezentaci budou mít také žáci ZŠ Choltice. Po celý průběh výstavy je zajištěno parkoviště, občerstvení a stánkový prodej, včetně prodeje regionálních produktů. Výstava je obohacena o živou hudbu, vystoupení mažoretek, folklorních souborů, soutěže pro děti a  projížďka na koních. Výstava bude zakončena v neděli odpoledne za zvuku mysliveckých trubačů slavnostním vyhodnocením výstavy s předáním čestných cen a pohárů pro nejlepší vystavovatele.