Úvod > Obec > Aktuality > Čas Velikonoc - Zámek Pardubice

15.4.2017
17.4.2017

Čas Velikonoc - kraslice, farbanky, perašky

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum zdroj: Zámek Pardubice - Východočeské muzeum

Mezinárodní výstava velikonočních kraslic ukáže soudobou kraslicovou tvorbu ze tří slovanských zemí - Bulharska, Slovenska a České republiky. Návštěvník uvidí způsob zdobení kraslic na čtyřech stovkách exponátů, posoudí shody a rozdíly v použitých technikách zdobení.

Výstava byla poprvé vystavena v roce 2014 v Hindliánově domě ve Starém Plovdivu, v r. 2015 v Národním etnografickém muzeu v Sofii a v r. 2016 v Regionálním etnografickém muzeu v Plovdivu. Vznikla ve spolupráci Historického muzea ve Velingradu a Sdružení Čechů, Slováků a přátel - Plovdiv s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky a ÚSŽZ Bratislava.